Home » Ziņas » ERGO open 2020 fināls – 14. līdz 16. augusts Cēsīs.
Sporta bāzes

ERGO open 2020 fināls – 14. līdz 16. augusts Cēsīs.

“ERGO Open 2020” Latvijas čempionātā atlicis tikai viens svarīgākais fināla posms, kurā tiks dalītas ne vien medaļas, bet arī kāda ceļazīme uz mēnesi vēlāk Jūrmalā notiekošo Eiropas čempionātu.

Pirmoreiz “ERGO Open” posms Cēsīs notika 2018. gada 14.–15. jūlijā. Tajā tikās vien vīriešu dueti, uzvarot Tomam Šmēdiņam ar Haraldu Regžu, bet pagājušogad vīriešiem panākumu svinēja Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs vīriešu un viešņas no Igaunijas Helēne Hollasa un Līsa Sometsa sieviešu sacensībās.

“ERGO Open 2020” fināla Cēsīs vēstnieki – Marta Ozoliņa un Mārtiņš Pļaviņš
“Cēsis man saistās ar pirmajiem turnīriem,” atceras Mārtiņš Pļaviņš, minot, ka tas bija kādu 15–16 gadu vecumā. “Sestdienās notika tautas klases turnīri, kuros piedalījos es, bet svētdienas bija profesionāļu sacensības. Toreiz tas bija ļoti populārs sacensību seriāls, kas notika ja ne katru nedēļu, tad katru otro. Kāpu autobusā un braucu uz Cēsīm.”

Marta Ozoliņa ir divkārtēja Latvijas čempione. 2014. un 2016. gadā viņai izdevās triumfēt kopā ar Alisi Leci. Šoreiz galvenās konkurentes uz zeltu ir Eiropas čempiones Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, taču Ozoliņa saka, ka ir arī citi medaļu komplekti.
Ozoliņa sevi var saukt par “gandrīz cēsnieci”. Viņa ir uzaugusi Līgatnē, kur pavadīja vasaras un brīvdienas, bet omīte strādāja Cēsīs ziedu salonā, uz kurieni Marta devās ciemos. Līgatnē joprojām mīt gan vecmamma, gan brālis, un nav brīnums, ka pirmajās pludmales volejbola sacensībās sportiste piedalījās tieši Cēsīs. “Ļoti skaista pilsēta, viena no skaistākajām Vidzemē. Personīgi es gribētu dzīvot Cēsīs,” saka Ozoliņa, kura ikdienā dzīvo Piņķos pie Rīgas. “Ceru, “ERGO Open” posms būs grūdiens volejbolam, it īpaši pludmales volejbolam, šajā reģionā, jo cilvēki grib spēlēt.”

Ceļazīmes uz Eiropas meistarsacīkstēm tiks dalītas Cēsīs.

Tā kā vieskomandas no Lietuvas un Igaunijas fināla posmā nedrīkstēs piedalīties, tad Cēsu posmā tiks noteiktas pārējās Eiropas meistarsacīkšu ceļazīmes, atbilstoši valstij piešķirtajam vietu skaitam.
Latviju Eiropas čempionātā gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē pēc Eiropas konfederācijas (CEV) reglamenta var pārstāvēt 3 līdz 6 komandas. Pārējām dalībvalstīm var būt maksimums 4 komandas. Valstu kvotu limiti var tikt anulēti gadījumā, ja dokumentu pārbaudes/tehniskās sanāksmes laikā turnīra dalībnieku sastāvs nav nokomplektēts.

Bez jau nosauktajiem pludmales volejbola duetiem, kurus Pludmales komisija nominējusi Eiropas čempionātam, atlikušās vietas varēs iegūt tie pāri, kuri būs izcīnījuši augstākas vietas “ERGO Open” fināla posmā Cēsīs. Lai precizētu vietu sadalījumu 5.-8. vietu ieguvējkomandām Cēsu posmā, pēc ¼ fināla to zaudētājiem būs jāizspēlē kvalifikācijas turnīrs. LVF Eiropas čempionātam pieteiks 6 pārus katrā dzimumā.
Komisija atzīst, ka šis nav ideāls pretendentu noteikšanas veids, tomēr ierobežotā laika un resursu dēļ tas šogad atzīts par racionālāko risinājumu.

Svarīgi zināt!

Arī Cēsīs vēl nedrīkstēs būt pilnas tribīnes, un Latvijas čempionāta “ERGO Open” organizatori, rīkojoties atbildīgi un ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus, kas nepieciešami Covid-19 izplatības risku mazināšanai, ierobežos skatītāju vietu skaitu klātienē. Tomēr čempionāta sponsors ERGO ir parūpējies par to, lai visos posmos sporta līdzjutējiem klātienē būtu nodrošināta pludmales apstākļos ērti lietojama roku dezinficēšanas iespēja.

Tiem, kuri netiek pie spēļu vērošanas klātienē, svētdienas spēles tiešraidē “ERGO Open 2020” posmos ir pieejamas TV kanālos – LTV7 un “Sportacentrs.com TV”.

“ERGO Open 2020” fināla Cēsīs posma kalendārs:
14. augusts no 17.00 – kvalifikācijas spēles
15. augusts no 10.00 – pamatturnīra spēles
16. augusts no 09.00 – 1/4 finālu spēles
16. augusts no 12.20 – 1/2 finālu spēles (tiešraide Sportacentrs.com TV)
16. augusts no 15.00 – spēles par medaļām (tiešraide LTV7)

Vairāk par “ERGO Open 2020” vīriešiem lasiet šeit: http://volejbols.lv/pludmales-volejbols/ergo-open-2020-viriesiem
Vairāk par “ERGO Open 2020” sievietēm lasiet šeit: http://volejbols.lv/pludmales-volejbols/ergo-open-2020-sievietem

Avots: Latvijas Volejbola federācija

Biatlona trase

Tenisa korti

Volejbola laukumi